„Noc Szarlatanów w Świetle Świec”


Zarówno Wojtka Straszyńskiego jak i Grzegorza Bogdana obserwatorom suwalskiej sceny muzycznej przedstawiać nie trzeba. Obaj panowie funkcjonują na niej od lat 80 – tych ubiegłego wieku. Wydaje się,że duet wyrusza w sentymentalną podróż w przeszłość do lat młodości. Sugeruje to nazwa ich recitalu: „Noc Szarlatanów w Świetle Świec.
Dla niewtajemniczonych przypominamy…
Pod koniec lat 90 – tych, obaj muzycy tworzyli zespół „ŚWIATŁO ŚWIEC”, którego płyta zatytułowana ” Bez obrazki” odniosła spory sukces i to nie tylko na rynku lokalnym. Koncerty grupy na terenie całej Polski przysporzyły zespołowi rzeszę fanów i kwintet o „mały włos” nie wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. „ŚWIATŁO” obok Straszyńskiego i Bogdana tworzyli: Marek Kołakowski – gitara, Wiesław Letkiewicz – gitara basowa i Jerzy Korzun – perkusja.
Szóstym nieformalnym członkiem zespołu był autor niemal wszystkich tekstów na płycie, pisarz,felietonista,poeta i dziennikarz Zbigniew Gniedziejko.To tyle historii 🙂
W piątek 23 września w Rozmarino, duet Straszyński/Bogdan przypomną suwalskiej publiczności piosenki do tekstów Zbigniewa Gniedziejki ( z muzyką Grzegorza Bogdana ) sprzed dwudziestu kilku lat, jak również zaśpiewają klasyków m.in. Gałczyńskiego czy Osiecką.
Koncert będzie zagrany w brzmieniu instrumentów klawiszowych i dwóch męskich głosów.
Zapraszamy na ten już jesienny muzyczny wieczór do nas 🙂
23 września / godz.19.30 / cena biletu 15zł /