„Jazz Wieczór” w Rozmarino


Koncert
kwartetu
„We4”
03 października o godz. 19:30
wstęp 40 zł

Wszystkich jazz fanów serdecznie zapraszamy na kolejny „Jazz Wieczór”. Po świetnie przyjętym przez naszą publiczność koncercie tria „Nowicki, Święs, Frankiewicz”, tym razem serwujemy państwu super kwartet grający muzykę w przepięknym brzmieniu wibrafonu, harmonijki ustnej i sekcji rytmicznej ( kontrabas, perkusja ).
Stali bywalcy jazzowych wieczorów już w ubiegłym roku podziwiali trzech muzyków z tej grupy : Karola Szymanowskiego, Wojciecha Milewskiego i Grzegorza Nadolnego którzy w październiku 2019 zagrali w Rozmarino pod nazwą ” We3″. W tym roku prezentujemy państwu zespół uzupełniony przez niezwykle cenionego doświadczonego perkusistę Piotra Biskupskiego.

Oto sylwetki muzyków:

Karol Szymanowski-wibrafon
Od lat należy do czołówki europejskich wibrafonistów. Twórca oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych m.in. w Paryżu, KarlovychVarach, Krakowie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej
w Katowicach. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi.

Piotr Biskupski- perkusja
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w renomowanej klasie prof. J. Zgodzińskiego.
Wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Łodzi. W grze na perkusji ponad wszystko ceni melodykę i wrażliwość na barwę instrumentu. Perkusja w jego rękach jest instrumentem nie tylko rytmicznym. Znakomity technik i doświadczony muzyk studyjny.Wspólpracuje lub wpółpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Grażyną Auguścik, Włodzimierzem Nahornym, Januszem Stroblem.

Grzegorz Nadolny- kontrabas/bas
Znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Debiutował w bydgoskiej jazz-rockowej formacji West w 1990 roku. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Jednocześnie współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego,
trio Krzysztofa Herdzina i wiele innych bydgoskich projektów i formacji.

Wojtek Milewski- harmonijka chromatyczna
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką muzyka jazzowego
i pedagoga Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Blues Fellows. Jego najnowszy projekt muzyczny to zespół We4, w którym spełnia swoje marzenie gry na harmonijce chromatycznej.

Muzycy kwartetu We4 grają dobrze znane słuchaczom standardy muzyki jazzowej. Interpretują je na nowo z dużą kulturą muzyczną. Potrafią wykorzystać niepowtarzalne zestawienie używanych instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej, kontrabasu i perkusji.
W repertuarze kwartetu znaleźć można zarówno kompozycje Sonny Rollinsa, Benny Golsona, Herbie Hancocka czy Stevie Wondera.